top of page

דיקור סיני

לפי הרפואה הסינית, המתכון לבריאות:
שמירה על איזון והרמוניה בין האנרגיות השונות המרכיבות את גופינו,
והקפדה על תנועה בריאה וזורמת של הדם, הצ'י (אנרגיה) והרגשות שאנו חווים.

 

התרבות הסינית ידועה ביכולת השימור שלה והתפתחותה לאורך ההיסטוריה מעוררת כבוד והערכה. מעטים העמים שהצליחו לשמר מסורות עתיקות יומין בכזו אדיקות כמו העם הסיני.

 

כמו התרבות, גם הרפואה הסינית התחילה להתפתח כבר מלפני יותר מ-4000 שנים, וממשיכה לצמוח גם היום. ניתן למצוא עדויות למחטי ברונזה ששימשו לטיפול בדיקור באותה העת, וכן איורים של מסלולי המרידיאנים וכתבים אודות צמחי מרפא ופורמולות.
 

הקלאסיקות שחיברו רופאים סינים מלפני כ-2000 שנה הן אותם המקורות שמהם לומדים המטפלים ברפואה סינית עד היום.
במקביל להתפתחות הרפואה הסינית קמו בסין פילוסופיות שונות כגון- קונפוציוניזם, דאואיזם, נטורליזם ועוד. ההתמקדות בכל פילוסופיה היתה מעט שונה, אך כולן דיברו על קיומו של סדר טבעי בעולם שלפיו האדם צריך לחיות.
לכן הבסיס לרפואה הסינית הן אותן תיאוריות שדיברו על השלם, היין והיאנג, השילוש- שמים, ארץ ואדם, ארבעת כיווני השמים, עונות השנה, חמשת האלמנטים (המעברים)- עץ, אש, אדמה, מתכת ומים ועוד.
כמו כן, האוכלוסיה באותם הימים היתה חקלאית ברובה, והחיים התנהלו בסנכרון עם הטבע והקוסמוס, מה שתרם להבנה נרחבת של אקלים העולם ומחזוריות הטבע, הכרת החי והצומח וסגולותיהם הרפואיות.
 

האדם הוא מיקרוקוסמוס של הקוסמוס, חלים עליו ומתבטאים בו כל חוקי הטבע. השאיפה ברפואה הסינית (וברפואות המזרח האחרות) היא להגיע לאיזון בין האנרגיות השונות- היין והיאנג (הנקבי והזכרי), האיכויות השונות של הטבע, האקלימים וכו'.הטיפול ברפואה סינית כולל:1. אבחון מעמיק של המטופל תוך התבוננות, תשאול מקיף, הקשבה לדופק, אבחנת לשון, סקירת בדיקות מערביות, בדיקות גופניות (במידת הצורך) ועוד. 

כלי אבחון אלו מאפשרים למטפל להתאים טיפול אישי עבור כל מטופל במטרה לפתור את שורש הבעיה תוך טיפול בסימפטומים עליהם מתלונן המטופל.

2. הדיקור- לאחר האבחון ובנית תכנית טיפול מותאמת אישית, ניגשים לדיקור עצמו. 

בגופינו זורמים ערוצי אנרגיה (מרידיאנים) שונים, שלכל אחד מהם תפקיד ייחודי בגוף. על פני מסלולים אלו קיימים שערים אל החיצון, אלו הן נקודות הדיקור. קיימות יותר מ-365 נקודות הפרושות על פני הגוף כולו- מכף הרגל ועד קודקוד הראש. לכל נקודה תפקוד ואופי משלה.

מבין כל הנקודות, האמנות היא לבחור את הנקודות המתאימות ביותר עבור אותו מטופל (בחירה שמשתנה ממטופל למטופל, מיום ליום, משעה לשעה, מעונה לעונה וכו').

בדיקור סיני משתמשים במחטים עדינות (שעוביין דק מאד כ-0.2 מ"מ) אותן מחדירים לנקודות הדיקור (באסכולה שאני מטפלת בה- "שיטת הגזעים והענפים" או רפואה סינית עתיקה, דוגלים בדיקור מספר מועט של נקודות, בממוצע 3-6 מחטים בטיפול).בעזרת דיקור ניתן לטפל במגוון רחב מאד של בעיות: • כאבי ראש ומיגרנות.

 • בעיות אורטופדיות- כאבי גב, צוואר, כתפיים, ברכיים, וכו'.

 • בעיות קשב וריכוז, הפרעות שינה.

 • חרדות, מתחים, דכאון ומצבים נפשיים שונים.

 • תופעות גיל המעבר.

 • פוריות וגניקולוגיה- הפרעות במחזור החודשי- PMS, מחזור מקדים / מאחר וכו'.

 • הפרעות מערכת העיכול- עצירות, מעי רגיש, שלשולים, טחורים, פיסורה וכו'.

 • מחלות חורף.

 • ​ועוד תופעות כרוניות ואקוטיות שונות. 
   

מתלבטים אם רפואה סינית יכולה לעזור בבעיה מסוימת?

 

אל תהססו להתקשר אלי - 052-8310928 או לכתוב לי דרך יצירת קשר.

 

 

bottom of page